اقتصــــــــــــاددانان
مقاله و اخباراقتصادی و تحلیل... 
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

مجموعه تصاویر انیمیشن welcomeسلام خدمت ببینندگان وب

من این پست ور گذاشتم و دو پست اولی ثابته و از پستهای بعدی اپ میشه

هرسوالی دارید لطفا در نظرات این پست قرار بدهید
                                                                                        با تشکر مدیر وب

[ یکشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 15:56 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]


جمع ما

ترفندهاي كامپيوتر

مهندسي معكوس 2 سيده تا خدا              
سلام به تمام دوستای عزیزم

ممنون که این وبو انتخاب کردین

من برای وب میخواهم  نویسنده بگیرم هرکسی که مایل هست به من بگه که براش با اسمی که میخواهد یوزر بسازم

فقط یک نکته رو باید متذکر بشم که هر نویسنده موظف میشه که وبلاگ رو هفته ای 3بار اپ کنه


 با تشکر بهار (مدیروبلاگ)

[ جمعه چهاردهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 4:9 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]

بهای طلا در بازارهای جهانی متاثر از اعلام نرخ بیکاری در آمریکا به زیر 1400 دلار بازگشت و بازار داخلی امکان افزایش قیمت سکه و طلا را از دست داد. بهای دلار البته در سطح قیمت روز پنج‌شنبه باقی ماند و سکه نیز تفاوتی ثبت نکرد.
همچنين در حالی که برخی انتظار داشتند امروز بازار ارز و سکه تاثیری از مناظره‌هاي انتخاباتی نیز بپذیرد، این اتفاق نیفتاد و قیمت‌ها ثابت ماند. بازار در هفته آخر تبلیغات انتخاباتی همچنان منتظر نتایج بهتر و مشخص‌تری از رفتارهای دقیقه 90 نامزدها است. اینکه برخی به نفع دیگری کنار بروند و انتخاب آسان‌تري پیش پای انتخاب کنندگان قرار دهند نیز واکنش‌های خاص خود را در بازار ارز به دنبال خواهد داشت. این اتفاق هنوز حادث نشده و تصمیم‌سازان اقتصادی همچنان در بالابردن تقاضای ارزی خود تعلل مي‌کنند.
قیمت‌های داخلی
بهای دلاردیروزدر سطح همان 3670 تومان روز پنج شنبه باز شد و تا بعد از ظهر در همین سطح باقی ماند. روز پنج‌شنبه با وجود بازار نیمه تعطیل ارز و سکه، بهای دلار تقریبا بین 40 تا 50 تومان افزایش داشت. برخی دلیل این اتفاق را تاثیرپذیری بازار از فشارهای تازه آمریکا برای تضعیف ریال ایران و تحریم خودروسازها  عنوان مي‌کنند. بهای درهم امارات نیز در سطح همان 995 تومان تا 997 تومان باقی مانده بود. دیروز اما به گفته صرافان تعداد مراجعان برای خرید ارز بیشتر از فروشنده‌ها بود.
در بازارهای جهانی ارزش دلار قدری تقویت شده است. با این حال قیمت ارزهای مقابل دلار مانند یورو و ین ژاپن در بازار داخلی افزایش بیشتری داشته‌اند.
قیمت یورو 4840 تومان و پوند انگلیس 5680 تومان تعیین شدند که به ترتیب 40 تومان و 80 تومان افزایش قیمت ثبت کردند. بهای پول ژاپن نیز به ازای هر یک صد ین 3750 تومان بود که نسبت به اواسط هفته قبل تقریبا 100 تومان افزایش داشته است.
در بازار سکه قیمت هر سکه طرح جدید تقریبا 1 میلیون و 310 هزار تومان فروخته مي‌شد. نیم سکه 700 هزارتومان فروخته مي‌شدند که روز بدون تغییری را پشت سر گذاشتند. در عین حال ربع سکه 525 هزار تومان اعلام شد که نسبت به قیمت روز
پنج شنبه سبزه میدان البته تغییری نداشت.
بهای هر گرم طلای 18 عیار دیروز با تقریبا 500 تومان کاهش به 123 هزار و 800 تومان رسید.
طلا در بازارهای جهانی
بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی بامداد دیروز در سطح 1384 دلار بسته شد و عملا از سطح 1410 دلار بعد از ظهر جمعه با 26 دلار افت روبه‌رو شد. با اینکه انتظار مي‌رفت بالاماندن قیمت جهانی طلا به نوعی قیمت‌های داخلی را نیز تحت تاثیر خود گرفته و افزایش دهد، اما بازگشت قیمت آن به زیر 1400 دلار و سقوط منحنی قیمت در بازار نیویورک ضمن تقویت اندک دلار، شرایط قیمتی روز پنج‌شنبه را برای سکه و طلا ی داخلی و حتی بازار ارز تثبیت کرد.
غروب جمعه بالاخره گزارش آمار اشتغال ماه مه در آمریکا اعلام شد که در بخش‌هاي غیرکشاورزی 175 هزار شغل جدید ایجاد شده است. نرخ بیکاری در آمریکا نیز 6/7 درصد اعلام شد. این نرخ در حالی تقریبا برابر با 167 تا 172 هزار شغل جدید قابل انتظار اعلام شد که برخی انتظار داشتند تغییری در قیمت طلا از این منظر ایجاد نشود. با این حال تقویت ارزش دلار در مقابل سایر ارزها موجب افت قیمت طلا شد. برابری دلار به ین ژاپن روز پنج‌شنبه تا 6/96 هم رسیده بود که در پایان معاملات هفتگی تا 5/97 تقویت شد و قیمت طلا را دوباره در مسیر کاهشی قرار داد. انتشار آمار اشتغال بخش‌های غیرکشاورزی دپارتمان اشتغال آمریکا در حالی قیمت طلا را دوباره تحت کنترل خود گرفته است که روز پنج شنبه بخش خصوصی آمریکا تعداد مشاغل ایجاد شده توسط این بخش را تنها 135 هزار شغل اعلام کرد که به مراتب کمتر از حد انتظار کارشناسان بوده و ازاین رو انتظار برای تداوم سیاست‌های انبساطی فدرال رزرو قیمت طلا را بالا برده بود. دلار در این روز به شدت تضعیف شده بود.
یکی از معامله گران بازار نیویورک نیز با اشاره به اینکه برخی از افراد همچنان متاثر از گزارش اشتغال بخش خصوصی آمریکا تصور مي‌کنند که قیمت طلا تا 1450 دلار هم بالا مي‌رود، گفت: همچنان برخی در کف بازار فروشنده‌اند.
روند قیمت طلا در بازارهای جهانی همچنان در گرو سیاست‌های انبساطی فدرال رزرو است. جلسه بعدی فدرال رزرو 18 و 19 ماه ژوئن (اواخر خرداد) است که برنانکه رییس فدرال رزرو در دور قبلی تصمیم به کاسته شدن از میزان خرید اوراق قرضه را به همین تاریخ موكول كرده بود.
نظرسنجی هفتگی
در نظر سنجی این هفته کیتکو از میان 22 نفر شرکت‌کننده در این نظر سنجی 9 نفر قیمت طلا را برای هفته آینده افزایشی دیده اند،
7 نفر به کاهش قیمت آتی آن رای داده و 6 نفر نیز ثبات قیمت در همین سطوح را برای هفته آینده طلا ارزیابی کرده‌اند. همانند هر هفته دلالان شمش طلا، بانک‌های سرمایه‌گذاری، معامله‌گران بازارهای آتی، مدیران پولی و تحلیلگران نمودارهای فنی شخصیت‌های شرکت‌کننده در این نظر سنجی هستند.
احتمال کاهش بیشتر قیمت اونس طلا در تابستان  
همچنین کارشناسان اقتصادی معتقدند سرمایه‌گذاران درحال حاضر به بازار سهام خوش‌بین هستند و با این وجود در صورت عدم بحران در خاورمیانه برای تحریک اعتماد سرمایه‌گذاران به بازار احتمال کاهش بیشتر قیمت جهانی طلا در تابستان وجود دارد. به گزارش سایت طلا به نقل از میامی هرالد، بهای جهانی طلا دربهار سال 2011 میلادی 1887 دلار بود که در حال حاضر در پایین‌ترین حد دو سال اخیر مبادله مي‌شود.
بر این اساس، با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران در حال حاضر فقط نسبت به سرمایه‌گذاری روی بازار سهام و خرید اوراق قرضه خوشبین هستند تقاضای خرید طلا در تابستان سال‌جاری با کاهش مواجه خواهد شد.
این گزارش مي‌افزاید، کاهش قیمت طلا مي‌تواند فرصتی را برای خرید طلا فراهم کند، اما کارشناسان اقتصادی بر این باورند در حال حاضر خرید طلا سودی برای سرمایه‌گذاران کوتاه مدت نخواهد داشت.
طلا از لحاظ سرمایه‌گذاری همانند سهام، اوراق قرضه و دارایی‌های دیگر جنبه مثبت و منفی دارد. جنبه مثبت آن این است که سرمایه‌گذاران به هنگام افزایش نرخ تورم از خرید طلا سود خواهند برد و برعکس به هنگام کاهش نرخ تورم افراد از خرید طلا زیان مي‌بینند. کاهش قیمت طلا نشانگر این امر مي‌باشد که نگرانی سرمایه گذاران از افزایش نرخ تورم کاهش یافته است. اقدامات بانک‌های مرکزی اروپا و آمریکا نظیر تسهیل هرچه بیشتر سیاست‌های پولی ارزش پول واحد این کشورها را کاهش و قیمت طلا را افزایش داد. زمانی که فروش طلا سودی ندارد تنها فرصت برای کسب سود این است که باید منتظر افزایش قیمت‌ها بود و سپس اقدام به فروش این فلز کرد. کارشناسان اقتصادی به سرمایه‌گذاران کوتاه مدت توصیه مي‌کنند خرید طلا در حال حاضر هیچ سودی نخواهد داشت و این افراد باید به خرید دارایی‌هاي دیگر روی آورند.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ یکشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۹۲ ] [ 15:39 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]


موضوعات مرتبط: نرخ ها
[ جمعه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 16:4 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]


موضوعات مرتبط: نمودار
[ جمعه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 5:9 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]


موضوعات مرتبط: نمودار
[ دوشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 16:19 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
شرکت مخابرات ایران تصویب 425 ریال سود به ازای هر سهم را در مجمع خود به تصویب رساند.
به گزارش خبرنگار ما جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت مخابرات ایران با حضور 77 درصد سهامداران برگزار و طي آن صورت‌های مالی شرکت تصویب شد.

يادآور مي‌شود سود خالص این شرکت در سال 91 معادل 21 هزار و 877 میلیارد ریال بود كه این رقم در سال گذشته 19 هزار و 667 میلیارد ریال اعلام شده بود.
بنابراین گزارش درآمد عملیاتی مخابرات که در سال 90 بیش از 75 هزار میلیارد ریال اعلام شده بود در سال 91 به بیش از 90 هزار میلیارد ریال رسید.
همچنین سود عملیاتی این شرکت نیز به بیش از 19 هزار میلیارد ریال در سال 91 رسید.
مدیر‌عامل مخابرات ایران در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام اين شركت با اعلام اين خبر گفت: اهم برنامه‌های سال 92 شرکت مخابرات ایران شامل ارتقاي ظرفیت و افزایش مشترکین در حوزه ثابت، سیار و دیتا، حرکت به سمت بازار‌های جدید و ایجاد مراکز داده ابرپایه به‌منظور سرویس‌‌دهی، به‌روز‌رسانی و نوسازی شبکه IP مخابرات ایران است.
وی ادامه داد: از دستاوردها و افتخارات مخابرات ایران كسب رتبه اول در سودآوری در ارزیابی شرکت‌های برتر ایرانی، رتبه اول در ایجاد ارزش‌افزوده در ارزیابی شرکت‌های برتر ایرانی، رتبه اول در ارزش بازار، رتبه چهارم در اشتغالزایی و رتبه هفتم در فروش در ارزیابی شرکت‌های برتر ایرانی است.
پوررنجبر اظهار كـرد: از فعالیت‌های شرکت‌ مخابرات برگزاری کمپین‌های فروش ADSL، افزایش سهم بازار اعتبارات به 69 درصد تثبیت استراتژی، اهداف و ماموریت در حوزه ارتباطات سیار، جذب حدود 9/9 میلیون مشترک سیار، حذف حدود یک میلیون مشترک ثابت، تحقق 103 درصدی برنامه فروش سیم‌کارت، بهبود کیفیت و افزایش ظرفیت شبکه سیار، نوسازی و مدرن‌سازی در ساختار شبکه سیار مبتنی بر فناوری پهنای باند، به‌روز‌رسانی شبکه توزیع و ایجاد توزیع الکترونیک در حوزه سیار است.
مدیر‌عامل شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: از چالش‌های پیش‌روی شرکت مخابرات شرایط بین‌المللی و تحریم و تاثیرات آن بر حوزه ICT و توسعه شبکه، پایین بودن تعرفه‌های مخابراتی و عدم افزایش آن بر‌اساس تورم موجود در مقایسه با رشد شتابان هزینه‌ها، عدم صدور واگذاری سرویس‌های نسل جدید و محدودیت‌های موجود در مدیریت بنگاه بر اساس شاخص‌های اقتصادی بوده است.


موضوعات مرتبط: تحلیل، اخبار
[ دوشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 5:23 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]


موضوعات مرتبط: نرخ ها
[ چهارشنبه چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 16:27 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]


موضوعات مرتبط: نمودار
[ دوشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 16:27 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
شرکت داروسازی اکسیر طی سال مالی 91 مبلغ یک هزار و 396 ریال سود به ازای هر سهم کنار گذاشت. به گزارش بورس و اوراق بهادار، این رقم افزایش 55 درصدی را نسبت به سال مالی 90 نشان می‌دهد.
فروش این شرکت برای سال مالی گذشته با افزایش هفت درصدی نسبت به سال مالی 90 بیش از یک هزار و 913 میلیارد ریال اعلام شده است.


موضوعات مرتبط: تحلیل، اخبار
[ دوشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 16:24 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
شرکت تهران شیمی طی سه ماه منتهی به 30 اسفند ماه 91 معادل 24 درصد از پیش بینی سود هر سهم خود را پوشش داد. به گزارش بورس و اوراق بهادار، این شرکت سود هر سهم سال مالی منتهی به 30 آذرماه 92 را با سرمایه 148 میلیارد و 500 میلیون ریال مبلغ 727 ریال پیش بینی کرده که طی دوره سه ماهه مبلغ 173 ریال سود به ازای هر سهم کنار گذاشت.

«شتهران» پیش بینی سود هر سهم سال مالی 92 را در تاریخ 29 آبان ماه 91 مبلغ 832 ریال و در تاریخ 19 آذرماه 91 مبلغ 714 ریال (حسابرسی شده) اعلام کرده است. شرکت اعلام کرده که هیات مدیره در نظر دارد مبلغ 73 ریال به ازای هر سهم جهت تقسیم بین صاحبان سهام به مجمع عمومی عادی سال مالی 92 پیشنهاد نماید. «شتهران» طی دوره یاد شده معادل 32 درصد از پیش بینی فروش 600 میلیارد ریالی خود را به تحقق رساند.


موضوعات مرتبط: تحلیل، اخبار
[ دوشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 15:22 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
شرکت دوده صنعتی پارس در اطلاعات و صورت های مالی 12 ماهه منتهی به 30 اسفند ماه 91 مبلغ یک‌هزار و 441 ریال سود به ازای هر سهم شناسایی کرد. براساس اطلاعیه سازمان بورس، این شرکت سود هر سهم سال مالی 90 را با سرمایه 60 میلیارد ریال مبلغ 56 ریال اعلام کرده بود. «شدوص» درآمد حاصل از فروش محصولات خود را برای سال مالی 91 بیش از 784 میلیارد ریال اعلام کرده که در مقایسه با سال مالی 90 معادل 67 درصد افزایش نشان می دهد.


موضوعات مرتبط: تحلیل، اخبار
[ دوشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 6:21 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
جمع عمومی عادی سالانه همراه اول تقسیم 902 تومان سود به ازای هر سهم سال مالی 91 را تصویب کرد که از امروز به سهامداران پرداخت می‌شود. در این جلسه که با حضور 97 درصد از سهامداران برگزار شد مدیرعامل شرکت با ارائه گزارش عملکرد سال 91 به سوالات سهامداران پاسخ داد.

صدوقی در اشاره به عملکرد مالی شرکت در سال مزبور گفت: شرکت ارتباطات سیار با 24 درصد رشد در پیش‌بینی سود و 20 درصد رشد در درآمد عملیاتی همراه بوده است. وی افزود: در سال 91 از لحاظ تعداد مشترکین دائمی 105 درصد رشد و به لحاظ تعداد مشترکین اعتباری 17 درصد رشد را تجربه کرده است.
وی گفت: این در حالی است که شرکت بیش از 30 درصد از درآمد خود را به دولت می‌پردازد، به طوری که شرکت طی 2 سال پس از خصوصی‌سازی بیش از 47 هزار و 500 میلیارد ریال به دولت پرداخت کرده است. وي تصريح كرد: اين در حالي است كه مبلغ پرداختي شركت به دولت طی 6 سال پیش از خصوصی‌سازی معادل 42 هزار و 121 میلیارد ریال بوده است. وی با اشاره به اینکه همراه اول 100 درصد شهرهای کشور را پوشش داده افزود: بیش از 23 هزار آنتن BTS در کشور نصب شده که بر این اساس بیش از 69 هزار کیلومتر از مسیرهای مواصلاتی کشور را تحت پوشش دارد.
به گفته وی در حالی که سهم بازار همراه اول در زمینه سیم‌کارت‌های روشن در کشور 69 درصد است، سایر اپراتورها 31 درصد از این سهم را به خود اختصاص داده‌اند.


موضوعات مرتبط: تحلیل، اخبار
[ دوشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 6:20 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
شرکت داروسازی اسوه فروش سال مالی منتهی به 30 اسفند ماه 91 را با کاهش هفت درصدی نسبت به سال مالی 90 به بازار اعلام کرد. به گزارش بورس و اوراق بهادار، این شرکت طی سال مالی قبل از فروش محصولات خود مبلغ 822 میلیارد ریال درآمد کسب کرد. «داسوه» سود هر سهم سال مالی گذشته را با سرمایه 108 میلیارد ریال مبلغ دو هزار و 307 ریال اعلام کرده که در مقایسه با سال مالی 90 از افزایش 21 درصدی برخوردار است.


موضوعات مرتبط: تحلیل، اخبار
[ دوشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 6:19 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
شرکت نوسازی و ساختمان تهران طی 6 ماه منتهی به 30 اسفندماه 91 معادل 73 درصد از پیش‌بینی فروش خود را به تحقق رساند.

بنابر اطلاعات منتشره از سوی سازمان بورس، این شرکت پیش‌بینی فروش سال مالی منتهی به 31 شهریورماه 92 را بیش از 191 میلیارد ریال اعلام کرده که طی دوره یادشده از فروش محصولات خود بیش از 140 میلیارد ریال درآمد کسب کرد.
«ثنوسا» پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی 92 را با سرمایه 300 میلیارد ریال مبلغ 82 ریال پیش‌بینی کرده که طی دوره 6 ماهه نتوانست درصدی از این رقم را پوشش دهد.
این شرکت طی دوره مزبور مبلغ 339 ریال زیان به ازای هر سهم شناسایی کرد.


موضوعات مرتبط: تحلیل، اخبار
[ یکشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 16:25 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
شرکت نیروکلر طی سال مالی منتهی به 30 اسفندماه 91 مبلغ دو هزار و 345 ریال سود به ازای هر سهم کنار گذاشت. براساس اطلاعیه سازمان بورس، این رقم افزایش 15 درصدی را نسبت به سال مالی 90 نشان می‌داد.

«شکلر» طی سال مالی گذشته از فروش محصولات خود مبلغ 262 میلیارد ریال درآمد کسب کرد که در مقایسه با سال مالی 90 معادل 18 درصد افزایش نشان می‌دهد. سود ناخالص و سود عملیاتی این شرکت هر کدام به ترتیب با 13 درصد و 10 درصد افزایش نسبت به سال 90 بیش از 126 میلیارد ریال و 116 میلیارد ریال اعلام شده است.


موضوعات مرتبط: تحلیل، اخبار
[ یکشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 6:22 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال پیش‌بینی فروش سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 92 را با افزایش 23 درصدی به بازار اعلام کرد. براساس اطلاعیه سازمان بورس، این شرکت فروش سال‌جاری را بیش از 362 میلیارد ریال پیش‌بینی کرده که علت این تغییر را افزایش مقدار و نرخ فروش محصولات در سال 92 عنوان کرده است. «زمگسا» سود هر سهم امسال را با سرمایه 30 میلیارد ریال مبلغ سه هزار و 15 ریال پیش‌بینی کرده است.

پیش‌بینی عملکرد سال مالی 92 در مقایسه با پیش‌بینی عملکرد سال مالی قبل به ترتیب بهای تمام شده کالای فروش رفته 42 درصد افزایش و سود عملیاتی 11 درصد کاهش نشان می‌دهد.
هیات مدیره اعلام کرده است که در نظر دارد به ازای هر سهم مبلغ یک هزار و 900 ریال جهت تقسیم به مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی 92 پیشنهاد نماید.
همچنین شرکت اعلام کرده که پروژه آبیاری بارانی 230 هکتار از اراضی زراعی را در برنامه خود دارد که جمع منابع موردنیاز آن به مبلغ 18 میلیارد و 540 میلیون ریال از محل آورده سهامداران و تسهیلات مالی تامین خواهد شد.a


موضوعات مرتبط: تحلیل، اخبار
[ یکشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 6:20 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]

بر حاشيه‌ي برگ شقايق بنويسيد
گل ، تاب فشار در و ديوار ندارد

[ یکشنبه بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 7:5 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
شرکت ریخته‌گری ایران برای سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 92 با سرمایه 50 میلیارد ریالی، مبلغ 164 ریال سود پیش‌بینی کرد.

به گزارش بورس و اوراق بهادار، این شرکت برای سال مالی 91 مبلغ یک هزار و 507 ریال زیان به ازای هر سهم پیش‌بینی کرده بود.
پیش‌بینی فروش «خریخت» برای سال‌جاری بیش از 521 میلیارد ریال اعلام شده است. این شرکت پیش‌بینی فروش سال قبل را مبلغ 160 میلیارد ریال پیش‌بینی کرده بود.
شرکت عمده دلیل تغییر فروش را ناشی از افزایش در نرخ فروش عنوان کرده است. براساس صورت‌های مالی حسابرسی شده دوره 6 ماهه منتهی به31 شهریورماه 91 زیان انباشته شده در تاریخ مزبور مبلغ 120 میلیارد و 74 میلیون ریال (به ازای هر سهم مبلغ دو هزار و 401 ریال) می‌باشد، بنابراین شرکت مشمول ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت است.


موضوعات مرتبط: تحلیل، اخبار
[ چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 16:43 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
شرکت نورد و تولید قطعات فولادی پیش‌بینی سود هرسهم سال‌جاری را با 21درصد افزایش نسبت به سال مالی 91 به بازار اعلام کرد.

به گزارش بورس و اوراق بهادار، این شرکت سود هر سهم سال مالی 92 را با سرمایه 144 میلیارد ریال مبلغ 314 ریال پیش‌بینی کرده است.
پیش‌بینی فروش «فنورد» برای امسال با 63 درصد افزایش بیش از دو هزار و 395 میلیارد ریال اعلام شده است.
این شرکت دلیل این تغییر را افزایش نرخ و مقدار فروش عنوان کرده است.
مطابق با اطلاعات دریافتی، سود پیشنهادی هیات مدیره به مجمع عمومی عادی سال مالی 92 معادل 50 درصد سود خالص می‌باشد.


موضوعات مرتبط: تحلیل، اخبار
[ چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 5:42 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
شرکت سایپا شیشه برای سال‌جاری مبلغ 10 ریال سود به ازای هر سهم پیش‌بینی کرده است.
براساس اطلاعیه سازمان بورس، این شرکت برای سال مالی 91 مبلغ 271 ریال زیان به ازای هر سهم پیش‌بینی‌ کرده است.

«کساپا» پیش‌بینی فروش سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 92 را با افزایش 90 درصدی نسبت به سال مالی 91 مبلغ 387 میلیارد ریال اعلام کرده که دلیل این تغییر را افزایش نرخ و حجم فروش عنوان کرده است.
همچنین مصارف ارزی شرکت برای سال مالی 92 معادل 280 هزار دلار جهت خرید مواد اولیه (معادل 10 میلیارد و 640 میلیون ریال) با نرخ هر دلار 38 هزار ریال اعلام شده است.


موضوعات مرتبط: تحلیل، اخبار
[ چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 5:42 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]


موضوعات مرتبط: نرخ ها
[ سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 16:24 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]


موضوعات مرتبط: نرخ ها
[ سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 6:23 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
شرکت سرمایه‌گذاری غدیر طی سه ماه فصل زمستان مبلغ 65 ریال سود به ازای هر سهم کنار گذاشت.
به گزارش بورس و اوراق بهادار، این شرکت سود هر سهم سال مالی منتهی به 30 آذرماه 92 را با سرمایه 18 هزار میلیارد ریال مبلغ یک هزار و یک ریال پیش‌بینی کرده که طی دوره سه ماهه معادل 6 درصد از این رقم را نسبت به بودجه پوشش داده است.

«وغدیر» 65
«وغدیر» جمع درآمدهای سال مالی 92 را بیش از 18 هزار و 817 میلیارد ریال پیش‌بینی کرده که بیشترین درآمد مربوط به سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌های شرکت می‌باشد.
شرکت اعلام کرده است که هیات مدیره در نظر دارد مبلغ 400 ریال به ازای هر سهم را جهت تقسیم بین سهامداران به مجمع عمومی عادی سال مالی 92 پیشنهاد كند.


موضوعات مرتبط: تحلیل، اخبار
[ دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 16:52 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
شرکت صنعتی آما پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی 92 را با افزایش 33 درصدی به بازار اعلام کرد.
بنابر اطلاعات منتشره از سوی سازمان بورس، این شرکت سود هر سهم سال مالی 92 را با سرمایه 240 میلیارد ریال مبلغ یک‌هزار و 339 ریال پیش‌بینی کرده است.

پیش‌بینی فروش «فاما» برای سال‌جاری بیش از یک‌هزار و 422 میلیارد ریال اعلام شده که در مقایسه با سال مالی 91 معادل 51 درصد افزایش نشان می‌دهد.
شرکت پیش‌بینی کرده که در سال مالی 92 معادل 80 درصد از خرید مواد اولیه را به صورت نقدی و مابقی را به صورت نسیه انجام دهد. «فاما» اعلام کرده که هیات مدیره در نظر دارد 200 ریال به ازای هر سهم در مجمع سال مالی 92 تقسیم سود پیشنهاد كند.


موضوعات مرتبط: تحلیل، اخبار
[ دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 6:50 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
آیا شما از آن دسته افرادی هستید که قصد دارند تعطیلات سال نو را هم مشغول به کار باشند و کسب و کار خود را تعطیل نکنند یا جزو کسانی هستید که این تعطیلات را فرصتی برای احیای نیروی خود می‌دانند؟

به هرحال بهتر است قبل از تصمیم‌گیری برخی عوامل تاثیرگذار در این شرایط را که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم بررسی کنید.
با نزدیک شدن پایان سال و شروع تعطیلات سال نو، چالش پیش روی اغلب مدیران سازمان‌های خصوصی و کسب‌وکارها تصمیم‌گیری برای تعطیل کردن کسب‌وکار در تمام طول تعطیلات یا بخشی از آن است و اینکه کدام رویکرد می‌تواند برای آنها ارزش بیشتری ایجاد کند؟
عوامل زیادی در تصمیم‌گیری در مورد این مساله نقش دارند و باید با دقت در مورد جوانب مثبت و منفی آن فکر شود. در ابتدا باید هزینه‌های تعطیل نکردن واحد کسب‌و‌کار خود را برآورد کنید و هزینه‌هایی چون حقوق کارمندان را که اغلب به دلیل کار در تعطیلات عمومی بالاتر است، حتما لحاظ کنید. سپس باید جمع برآورد هزینه‌ها را با سودی که به علت کمتر بودن حضور رقیبان در این دوره اغلب افزایشی است، قیاس کنید. به این ترتیب می‌توانید بهترین تصمیم‌گیری را در این زمینه داشته باشید.
برخی از کسب‌وکارها این موقعیت را بهترین فرصت برای پیشی گرفتن از رقبای خود می‌دانند، اما اگر تامین‌کنندگان و پيمانکاران مربوط به کسب‌وکار شما در دسترس نباشند، کار کردن شما در تعطیلات کاری بیهوده است و تنها برای شما هزینه‌بر است. شما باید قبل از تصمیم‌گیری با دقت برآورد کنید که آیا در صورت تعطیل نکردن واحد خود، سرتان شلوغ خواهد بود یا خیر؟ زیرا هزینه تعطیل نکردن کار در ایام تعطیل در حالی که ديگران در تعطیلات به سر می‌برند، می‌تواند برای شما بسیار سنگین‌تر از هر سودی باشد که ممکن است عاید شما شود.
البته شکی نیست که برخی از کسب‌وکارها در همان هفته اول تعطیلات، انرژی خود را مجددا به‌دست می‌آورند و با پایان تعطیلات عمومی کار خود را آغاز می‌کنند. اگر شما جزء این دسته هستید، باید از این زمان به خوبی استفاده کنید و با برنامه‌ریزی اوقات خود را به بهترین نحو در کنار خانواده و دوستان سپری کنید و آرامش خود را به دست آورید.
به طور کلی، بهتر است مدیران با کارمندان خود در این باره صحبت کنند، زیرا برخی از کارمندان ترجیح می‌دهند از این تعطیلات به طور کامل استفاده کنند و آن را بهترین زمان برای استراحت بعد از یک سال کاری می‌دانند و ممکن است برنامه ویژه‌ای برای این ایام داشته باشد.
توازن کار و زندگی یک چالش بزرگ است، اما اگر تلاش کنید که در مورد این موضوع بیشتر فکر کنید، بسیار ارزشمند است. به عبارتی، تعطیل کردن کسب‌وکار در تمام طول تعطیلات سال نو می‌تواند مثال خوبی باشد و کارمندان را تشویق کند که زمانی را هم به خود اختصاص دهند.
در شرایط بد اقتصادی حتی اگر کسب‌وکار خود را در تمام این ایام تعطیل کنید و این امکان را به کارمندان خود بدهید که از این تعطیلات به طور کامل یا حتی بیشتر استفاده کنند، برای شما به‌صرفه‌تر است. به یاد داشته باشید که طبق قانون تنها یک بار چنین تعطیلاتی در تقویم برای شما و کارمندانتان وجود دارد.
اما برای برخی از کسب‌وکارها گزینه دیگری وجود ندارد و باید در ایام تعطیل نیز همچنان به کار مشغول باشند. ممکن است کار شما به صورتی باشد که باید حتما در دسترس باشید یا کار شما به نوعی است که به شما اجازه نمی‌دهد، مدت طولانی را تعطیل کنید. در این شرایط کسب‌و‌کار شما باز است، اما سرتان خیلی شلوغ نیست. بنابراین می‌توانید از فرصت استفاده کنید و با یک برنامه‌ریزی دقیق برای تعطیلات بعدی یا برای پایان سال آینده برنامه‌ریزی کنید. همچنین در پایان هر سال بررسی کنید که در آن سال چه مواردی در کسب‌وکار شما خوب پیش رفته و چه مسائلی برای سال جدید باید مورد بازبینی قرار گیرند؟ ممکن است کسب‌وکار شما بتواند با ایجاد یک وب‌سایت قوی و بهره‌گیری از رسانه‌های اجتماعی و فناوری‌هایی از این قبیل در ایام تعطیل نیز به راحتی به فعالیت خود ادامه دهد. بنابراین با برنامه‌ریزی از این فرصت استفاده کنید. شما با برنامه‌ریزی برای سال آینده یک قدم از دیگران جلوترید و با در دست داشتن یک برنامه مدون، برای رویارویی با چالش‌های اجتناب‌ناپذیر سال آینده آماده هستید.


موضوعات مرتبط: مقالات
[ پنجشنبه هشتم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 15:39 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]


موضوعات مرتبط: نمودار
[ سه شنبه ششم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 16:50 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]


الا ای چاه یارم را گرفتند

گلم، باغم، بهارم را گرفتند

میان کوچه ها با ضرب سیلی

همه دار و ندارم را گرفتند

[ دوشنبه پنجم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 7:2 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]


موضوعات مرتبط: نرخ ها
[ دوشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 16:18 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
كي از موارد مهمي كه در بازار وجود دارد روانشناسي بازار است كه مهم ترين اصل در بازار است. بهتر ديديم قبل از شروع جزييات و مطالب تكنيكي، مقداري در مورد روانشناسي بازار و روانشناسي معاملات صحبت كنيم.
    
    يكي از اشتباهات بسيار بزرگي كه معامله گران تازه كار انجام مي دهند، اين است كه بعد از خواندن يكي دو كتاب يا بعد از تحصيل در يك رشته دانشگاهي فكر مي كنند در هر لحظه كه اراده كردند مي توانند معامله اي همراه با سود انجام دهند. اشتباه آنان اين است كه اولاً به جنگ با افرادي مي روند كه سال ها و يا دهه ها تجربه معامله دارند و دوماً بازار را خوب نمي شناسند. بازار ملغمه اي است از ترس و احساسات مختلف، شايعات متفاوت و تصميمات افراد با ذهنيات متفاوت. اين احساسات و افكار جايي در كتاب هاي مالي ندارند، پس بهتر است افراد تازه كار به اين نكته دقت كنند كه به دليل بي تجربگي عملي خودشان احتمال ضرر آن ها بالاتر است، پس بهتر است ابتدا فوق العاده آهسته عمل كرده و معاملات آن ها بيش تر جنبه تمرين داشته باشد. اين تمرين بيش تر جنبه خودسازي داشته تا در بازار با استفاده از منطق و قانون هاي آموخته شده، عمل كرد نه با احساسات. يعني اين كه براي خود يك استراتژي معاملاتي تدوين كرده و در هر حالت فارغ از صعود يا نزول فقط طبق آن استراتژي عمل كنيد يعني مثلاً اگر فرض كنيم استراتژي ما بر اساس خطوط روند بنا شده، همه جا براساس آن خطوط روند عمل كنيم و خاطرمان باشد در بسياري از موارد مراجعه به سايت هاي مالي يا مشاوره با دوستان ديگر تنها به گمراه شدن خودمان و ايجاد نوعي اغتشاش ذهني منجر مي شود و دست آخر نتيجه آن ضرر خواهد بود. پس بهتر است يك استراتژي نه چندان پيچيده قابل عمل در شرايط مختلف بنا كنيم. قبل از شروع به معاملات در حجم هاي پايين تر سعي در تمرين اين استراتژي كنيم.
    
    بنابراين چندين توصيه در مورد روانشناسي بازار و برنامه هايي كه براي آن وجود دارد، ارايه مي شود:
    
    1- داشتن نقشه و برنامه ريزي دقيق براي نوع عملياتي كه خواهان انجام آن هستيم. مكتوب سازي اين نوع عمليات بسيار مهم است. اين نقشه بايد طوري باشد كه استرس زا نباشد. نبايد با اشتباه، اشتباه را جبران كرد، بايد با نقشه جلو رفت.
    
    2- اميدواري با انتظار چيزي است كه نقشه را عقيم مي سازد. وقتي كه بدون مطالعه چيزي بخريد و سود كنيد، ممكن است دوباره بخواهيد انجام دهيد كه خطرناك است. وقتي كه بر مبناي اميدواري خريد مي كنيم اگر قيمت برگردد ما موقعيت را نمي بنديم چون فكر مي كنيم كه برمي گردد.
    
    3- ترس مشكل ديگري است كه بايد بر آن غلبه كرد. ترس پايه و اساس اغلب مشكلات روانشناسي است. البته ترس درست مي تواند به نقشه شما كمك كند.گن (معامله گر تكنيكي افسانه اي بازار) معتقد بود كه ترس از بازار نخستين نشانه معامله گر موفق است و ترس را نبايد از شخص معامله گر گرفت.
    
    4- نظم داشتن يعني طبق نقشه عمل كردن كه يكي از موارد مهم است. ورود به معامله و خروج از آن قسمت هايي هستند كه بايد طبق نقشه عمل شوند. ايستادن روي موقعيت هايي كه در حال سقوط هستند، خودش يك تنبيه است بنابراين طبق نقشه عمل كنيد و در موقع لزوم از موقعيت خارج شويد.
    
    اگر در معامله دچار ضرر شديد به عقب برگرديد و ببينيد كه آيا ضرر شما ناشي از آناليز غلط يا اطلاعات غلط يا ناشي از حوادث غيرمنتظره و تاثير آن بوده است، سپس اشتباه خود را پيدا كنيد و آن را به كناري گذاشته تا ديگر تكرار نكنيد، آن يك تصميم منطقي است نه احساسي. 80 درصد از معاملات روانشناسي است.
    
    دو نوع سرمايه گذاري وجود دارد:
    
    1- سرمايه مالي و پولي
    
    2- سرمايه روانشناسي
    
    اگر سرمايه روانشناسانه را از دست بدهيم، آماده حركت به سوي از دست دادن سرمايه پولي هم مي شويم. به هيچ عنوان سلامتي خود را از دست ندهيد و با خستگي و فرسودگي معاملات را انجام ندهيد.
    
    يك حد ضرر براي سرمايه مالي و يك حد ضرر براي سرمايه روانشناسانه خود بگذاريد.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ دوشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 7:11 ] [ بهار(مديروبلاگ) ]
........ مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام
ممنون از اینکه این وبلاگ رو انتخاب کردین
منتظر نظرات انتقادات و پیشنهادات شما هستم
این وب روزی 2بار اپ میشه
بهار(مديروبلاگ)